Handig hulpmiddel om toonladders te onthouden

Peter Severijns heeft enorm last van dyslexie. Daarom was hij altijd erg moe na een studeersessie. Te meer daar hij ook een leesprobleem heeft bij het notenlezen. 

Het kwartetspel vormt een oplossing voor beide problemen. “Ik vergrootte een A4 met toonladders tot A3 en knipte de toonladders los uit het blad”, vertelt de saxofonist. “De nieuwe stukjes notenbalk per toonladder plakte ik op kartonnetjes en zo kreeg ik een pakket kaartjes met toonladders. Aan de hand hiervan vloog ik door de stof heen. Ik merkte dat ik minder moe was na het studeren en dat de vorm van de toonladder beter in mijn geheugen was geprent. Ook zag ik nu de verschillen tussen majeur en mineur beter evenals andere overeenkomsten en verschillen.”

Dit succes bracht hem op het idee om het toonladderkwartetspel te maken. 

Het kwartetspel bestaat uit 28 kaarten van zeven toonladders in elk vier varianten. De kaartjes zijn gedrukt op kwalitatief goed speelkaartenkarton. Er zijn twee versies: C D E F G A B  en Do Re Mi Fa Sol La Si. Een spel kost 15,50 euro plus € 4,25 verzendkosten. Wellicht ook handig om te gebruiken in een muziekles!

 Meer weten over het kwartet?